Czym jest i do czego służy sznur dylatacyjny

Czym jest sznur dylatacyjny?

Sznur dylatacyjny to elastyczna taśma, która służy do wygładzania i usuwania nierówności powstałych na ścianach lub sufitach. Jest ona wykonana z polipropylenu, który jest odporny na wilgoć i pleśń. Sznur dylatacyjny może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Sznur dylatacyjny ma różne szerokości, grubości i kolory. Najczęściej spotykane szerokości to 10 mm, 12 mm, 15 mm i 20 mm. Grubość sznura dylatacyjnego waha się od 0,5 mm do 1,5 mm. Kolorystyka jest bardzo zróżnicowana – od bieli po czerwień.

Do czego służy sznur dylatacyjny?

Głównym zastosowaniem sznura dylatacyjnego jest usuwanie nierówności powstałych na ścianach lub sufitach. Może być on stosowany do wygładzania pęknięć lub ubytków w tynku oraz do uszczelniania spoin między ścianami a sufitem. Sznur dylatacyjny może być również stosowany do uszczelniania spoin między ścianami a podłogą.

Sznur dylatacyjny może być również stosowany do uszczelniania okien i drzwi oraz do izolacji termicznej i akustycznej budynków. Może być on również stosowany do mocowania elementów dekoracyjnych takich jak listwy przypodłogowe czy listwy przyokiennicze.

Podsumowanie

Sznur dylatacyjny to elastyczna taśma wykonana z polipropylenu, która służy do wygładzania i usuwania nierówności powstałych na ścianach lub sufitach. Ma ona różne szerokości, grubości i kolory. Głównym zastosowaniem sznura dylatacyjnego jest usuwanie nierówności powstałych na ścianach lub sufitach oraz uszczelnianie spoin między ścianami a sufitem, podłogą, oknami i drzwiami. Może być on również stosowany do izolacji termicznej i akustycznej budynków oraz mocowania elementów dekoracyjnych.